Skip to main content
ANDERSSON & CO

Andersson & Co är en revisionsbyrå som gör sitt bästa för att vara bättre för dig.

Medarbetare

Vi är kräsna, faktiskt. Vi är noggranna när vi anställer, och stolta över våra anställda. Alla utbildas kontinuerligt och alla gör lite av varje, dels kan vi då allihop svara på de flesta av dina frågor och dels blir det roligare för oss att jobba – och är det roligt att jobba blir ju resultatet bättre.

Välj och vraka, vi är här för dig.

Anna Lindström

Redovisningskonsult

E-mail: anna.lindstrom@andco.se
Telefon: 0454-333 07

Anneli Oscarsson

Auktoriserad redovisningskonsult

E-mail: anneli.oscarsson@andco.se
Telefon: 0456-478 73

Benny Sundin

Redovisningskonsult

E-mail: benny.sundin@andco.se
Telefon: 0454 - 333 04

Caroline Andblom

Redovisningskonsult

E-mail: caroline.andblom@andco.se
Telefon: 0456-478 70

Elenore Larsson

Redovisningskonsult

E-mail: elenore.larsson@andco.se
Telefon: 0454-58 88 81

Emelie Gustafsson

Redovisningskonsult

E-mail: emelie.gustafsson@andco.se
Telefon: 0454-333 01

Emma Johnsson

Redovisningskonsult

E-mail: emma.johnsson@andco.se
Telefon: 0454 - 333 02

Frida Vadström

Redovisningskonsult

E-mail: frida.vadstrom@andco.se
Telefon: 0454- 58 88 88

Ingmar Persson

Auktoriserad redovisningskonsult

E-mail: ingmar.persson@andco.se
Telefon: 0456 - 478 78, 0456-150 00

Jan Persson

Auktoriserad revisor

E-mail: jan.persson@andco.se
Telefon: 0454-333 06

Jessica Norén

Redovisningskonsult

E-mail: jessica.noren@andco.se
Telefon: 0454-58 88 83

Johan Nordström

Auktoriserad revisor

E-mail: johan.nordstrom@andco.se
Telefon: 0454-333 05

Katarina Wettemark

Auktoriserad redovisningskonsult

E-mail: katarina.wettemark@andco.se
Telefon: 0454 - 58 88 84

Kristina Lilja

Redovisningskonsult

E-mail: kristina.lilja@andco.se
Telefon: 0454 - 58 88 85

Maria Gustafsson Lindström

Auktoriserad redovisningskonsult

E-mail: maria.lindstrom@andco.se
Telefon: 0454-333 10

Mia Andersson

Redovisningskonsult

E-mail: mia.andersson@andco.se
Telefon: 0456-47 874

Nina Uusivirta

Redovisningskonsult

E-mail: nina.uusivirta@andco.se
Telefon: 0454-58 88 82

Pernilla Edwards

Auktoriserad revisor
Auktoriserad redovisningskonsult

E-mail: pernilla.edwards@andco.se
Telefon: 0454 - 333 03

Robin Nykvist

Redovisningskonsult

E-mail: robin.nykvist@andco.se
Telefon: 0454-333 12

Robin Olofsson

Redovisningskonsult

E-mail: robin.olofsson@andco.se
Telefon: 0454-58 88 86

Karriär

Är du en auktoriserad/godkänd revisor eller en erfaren redovisningskonsult/revisorsassistent som är redo för nya utmaningar? Gillar du att arbeta professionellt, kundfokuserat och mångsidigt?

Hör av dig till oss!

Vi gör allt inom redovisning och revision, och håller rådgivning och god kommunikation högt. Det är där vi gör skillnad för kunden, när de vet vad vi gör och de får tydliga svar.

För att hålla fullgod service för våra kunder låter vi alla anställda på Andersson & Co göra i princip allt, då kan de flesta svara på det mesta. Det blir dessutom mycket roligare att jobba då. Vill någon lära sig mer och gå kurser så får de oftast det, för vi tycker att lärande ska uppmuntras.

Kort sagt är vi ett härligt, engagerat gäng på Andersson & Co, som alltid är intresserade av personer som kan komplettera vårt team. Hör gärna av dig om du är intresserad av att arbeta med revision eller redovisning hos oss.

Har vi inga lediga tjänster just nu så återkommer vi om det dyker upp något!

Policy

På Andersson & Co värnar vi om din integritet och säkerhet. GDPR, lagen för behandling av personuppgifter, ställer höga krav på öppenhet och tydlighet kring hur personuppgifter hanteras och sparas. Därför finns den här sidan för dig för att du ska veta vad vi gör i behandlingen av personuppgifter. De olika dokumenten nedan beskriver hur vi jobbar med dina personuppgifter samt våra övriga allmänna villkor. De kan komma att uppdateras och fyllas på med mer information framöver.

01